Имунитет

Нега на коса

Нега на лице

Нега на лице и тело

Интимна нега

Креми за спец. намени

Имунитет

Нега на коса

Нега на лице

Нега на лице и тело

Интимна нега

Креми за спец. намени

Ikoni za web Ozone Gold_
ГРИЖА ЗА КОРИСНИЦИ

[email protected]

Ikoni za web Ozone Gold_

ИСПОРАКА

Бесплатна испорака над 500ден за 1 – 3 работни дена

Ikoni za web Ozone Gold_

БЕЗБЕДНО ПЛАЌАЊЕ

Безбедно плаќање со дебитна или кредитна картичка

OZone gold

O₃ GOLD CLUB

Станете член и собирајте поени!

→ Собирате поени со секоја ваша нарачка.
→ Поените претворете ги во ПОПУСТ на наредната нарачка.
→ Ексклузивни понуди само за нашите членови.
→ Бесплатно членство.

станете член на O₃ GOLD CLUB →

ПАЛЕТАТА НА OZONE GOLD ЗБОГАТЕНА СО НОВИ ПРОИЗВОДИ

Со цел да одговори на потребите на современиот човек и да помогне со ефикасни решенија за низа здравствени проблеми, Ozone Gold следејќи и применувајќи ги највисоките стандарди за квалитет, ја проширува својата понуда со атрактивни производи кои ќе го потврдат позитивното искуство со озонираното маслиново масло, како водечка состојка што ги поврзува сите производи на брендот.

Дознајте повеќе →

Програма за нега на лице и тело

OZONE GOLD – DANIELA’S SECRET / КРЕМА ЗА РАЦЕ – 75ml

290 ден Цена со ДДВ

Креми за специфични намени

OZONE GOLD – ECZ CREAM / КРЕМА ПРОТИВ ЕГЗЕМА – 15ml

990 ден Цена со ДДВ
2.990 ден Цена со ДДВ

КАПСУЛИ СО ОЗОНИРАНО МАСЛИНОВО МАСЛО

Заштитете се од негативните ефекти од околината, вирусите и бактериите со моќниот антиоксиданс ОЗОН. Уникатната формула со ладно цедено маслиново масло и озон го активира имунитетот со ослободување на големо количество на кислород во крвотокот.

Дознајте повеќе →

Ozone factor
МЕКА ЖЕЛАТИНСКА КАПСУЛА

  • Ги уништува бактериите, габите и вирусите во телото.
  • Ги активира и балансира системите за закрепнување (вклучувајќи ги и крвните садови) во телото.
  • Ја зголемува способноста за транспорт на кислород на крвта за 2 до 10 пати.
  • Ги активира антиоксидантните системи во телото и го редуцира интензитетот на липидната пероксидација.
  • Ја забрзува циркулацијата во капиларите преку ефектот на намалување на крвта.
  • Го спречува замастувањето на црниот дроб.


ozon tableti ozone gold капсули ozon gold iskustva ozon gold cena ozone faktor озоне голд ozone gold review ozon gold forum
lek za kandida vo usta
лек за кандида
антибиотик за кандида
јогурт за кандида
сода бикарбона против кандида
пробиотик против кандида
домашен лек за кандида
како да се ослободите од кандида
babin lek za kandida
домашен лек за кандида
lek za kandida vo usta
јогурт за кандида
сода бикарбона против кандида
антибиотик за кандида
пробиотик против кандида
домашни лекови против кандида
najdobri tableti za imunitet
најдобри таблети за имунитет
витамин е капсули
витамини за имунитет
vitaminski apcinja
simptomi za namalen imunitet
лек за јакнење на имунитет
ozone gold
ozone factor
ozon faktor

-10%
Original price was: 1.550 ден.Current price is: 1.395 ден. Цена со ДДВ
Прочитај повеќе!

моќен АНТИОКСИДАНС ОЗОН

Некои истражувачи веруваат дека озонот има терапевтски ефекти, а нивните верувања се потврдуваат со фактот дека терапијата се изучува и се користи повеќе од 150 години и истата речиси редовно дава позитивни резултати. Озонот природно се наоѓа во стратосферата на земјата.

Негова примарна цел е да ја заштити земјата од ултравиолетовото зрачење на сонцето, а тоа тој го прави на тој начин што го апсорбира најголемиот дел од зрачењето. Во медицината, озонската терапија се користи за дезинфицирање, третирање на состојби преку дезинфекција на дадена област , подобрување на внесот и употребата на кислородот во телото и активирање на имунолошкиот систем.

ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛИНОВО МАСЛО

Маслиновото масло е хранливо природно масло, екстрахирано од маслинки, плодот на маслиновото дрво кој е богат со корисни масти. Околу 24% од маслото го сочинуваат заситените масти и омега-6 и омега-3 масните киселини. Но, доминантна масна киселина (со дури 73%) во маслиновото масло е мононезаситената маст наречена олеинска киселина, која е исклучително здрава. Се верува дека олеинската киселина помага да се намалат воспалителните процеси во организмот, а истовремено таа може да има и корисни ефекти врз гените поврзани со ракот.

Освен тоа што е богато со корисни масни киселини, маслото содржи витамин Е и К. Маслиновото масло исто така содржи и моќни антиоксиданти. Овие антиоксиданти се биолошки активни и можат да помогнат во борбата против сериозни болести.

НЕГА НА ЛИЦЕ

Формулата на OZONE GOLD комбинира ОЗОН со природни етерични масла за да ги намали ефектите на стареење и да ја заштити Вашата кожа. Етеричните масла ја хранат Вашата кожа додека озонот ја зајакнува со активен кислород што ја зголемува еластичноста и младиот изглед на кожата.

Дознајте повеќе → ХИДР

НЕГА НА ЛИЦЕ И ТЕЛО

На нашата кожа ѝ е потребна постојана грижа и ние сме овде да Ви помогнеме. Грижете се за Вашето тело на најдобриот можен начин! OZONE GOLD нуди производи за целосна нега на телото.

Дознајте повеќе →

Програма за нега на лице и тело

OZONE GOLD – DANIELA’S SECRET / КРЕМА ЗА РАЦЕ – 75ml

290 ден Цена со ДДВ
1.360 ден Цена со ДДВ

КРЕМИ ЗА СПЕЦИФИЧНА НАМЕНА

Не дозволувајте мускулна болка или иритација на кожата да Ве спречат во остварување на секојдневните обврски. Со OZONE GOLD кремите збогатени со озон и етерични масла ние Ви нудиме решение при ваков вид на проблем.

Дознајте повеќе →

Креми за специфични намени

OZONE GOLD – ECZ CREAM / КРЕМА ПРОТИВ ЕГЗЕМА – 15ml

990 ден Цена со ДДВ
2.990 ден Цена со ДДВ
-10%
Original price was: 1.600 ден.Current price is: 1.440 ден. Цена со ДДВ

НЕГА НА КОСА

Професионална нега на коса во Вашиот дом. Нашите производи се комбинација од АРГАН, КЕРАТИН и ОЗОН при што ја одржуваат Вашата коса здрава и го намалуваат првутот и опаѓањето на косата.

Дознајте повеќе →

-10%
Original price was: 1.600 ден.Current price is: 1.440 ден. Цена со ДДВ
-10%
Original price was: 870 ден.Current price is: 783 ден. Цена со ДДВ

Позитивни искуства од корисници

„Одлични природни производи со супер резултати. Ја користам Ozone Fix кремата против болки и ми помага во болките во зглобовите но и при болка од синусите. Браво!“

„Прекрасни производи. Во моментот ја користам кремата за болки и многу ми помага и за синусите и вратот. Шампонот е исто прекрасен.“

„Одлични производи со супер резултати. Ги користам шампоните на Ozone Gold и капсулите со озонирано масло и сум презадоволна. Најтопло ги препорачувам.“

„Крема против стареење на кожата е многу повеќе од крема. Моето лице да е мазно, подхрането и подмладено. Ја дава потребната еластичност и чувство на свежина. Ја препорачувам на секого„

„Браво! Супер производи. Јас ја користам Ozone Fix кремата против болки и ми помогна многу. Браво само напред!“

„Капсулите ми помогнаа со циркулацијата на крвта на нозете. Претходно мраз ладни и цело време во болка, сега по 3 месечно пиење како да ми се вратија нозете.“

следете нè на instagram