Бенифити

Крема за сонце со озонирано маслиново масло со озон и алое вера

Заштита

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

Хидратација

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

начин на употреба

Крема за сонце со озонирано маслиново масло со озон и алое вера

Колку често

Погоден за дневна употреба. По секое капње на чиста кожа.

Тип на кожа

За секој тип на кожа

Трајност

Пружи заштита до 12 часа

Клучни состојки

Озонирано ладно цедено маслиново масло

 

Пантенол (Panthenol)

Пантенол е хемиски сличен на алкохол. Пантенол ја хидрира и мазни кожата и косата при површинска употреба.

Алое Вера (Aloe Vera)

Image Box text

Сите состојки

Aqua, Urea, Glycerin, Ozonized Olive Oil, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-25, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Tocopherol, Panthenol, Parfum

Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.