OZONE GOLD – ANTI-CELLULITE OZONE GEL ОЗОНИРАН ГЕЛ ПРОТИВ ЦЕЛУЛИТ – 50ml

Original price was: 1.620 ден.Current price is: 1.296 ден. Цена со ДДВ

  • Целулитот се јавува како резултат на оксигенацијата, предизвикана од стеснување на крвните садови, зголемување на содржината на масни клетки, со локално зголемување на тежината и забавување на дренажата на лимфите.
  • Гелот од озон реагира на маслените синџири преку бета-оксидација и ги отстранува од телото. Тој го зголемува капацитетот на носење на кислород на црвените крвни зрнца, ја подобрува циркулацијата на капиларите и помага во создавање на еластин и колаген во долниот слој на кожата. Гелот од озон помага да се регенериаат клетките во содејство со соодветни вежби и други методи на губење на килажата. На кожата и дава мек и свиленкаст изглед и погодна pH вредност.
  • Освен озонирано маслиново масло, содржи и масло од портокал, рузмарин, алги, шафран, алое вера и други природни масла за борба против целулитот.
  • Погоден е за секојдневна употреба. Најефикасен е доколку се аплицира со масирање на зафатениот дел на кожата, затоа што на тој начин се превенира насобирање на токсини во телото и се подобрува циркулацијата.

анти целулитен гел озон ozone gold ozoniran gel protiv celulit Гелот со озон против целулит намали целулитот gel za celulit gel za celulit iskustva gel za celulit krauterhof iskustva gel za celulit krauterhof cena gel za celulit krauterhof gel za celulit lily gel za celulit thiomucase gel za celulit dm gel za celulit thiomucase iskustva tretmani za celulit tretmani za celulit skopje третмани за целулит целулит целулит причини целулит по краката целулит кафе целулит по време на бременност целулит по бедрата целулит бременност целулит превод onda целулит lpg целулит tiande целулит целулит на 15 целулит на 20 целулит мк целулит на 40 lek za celulit prirodan lek za celulit najbolji prirodni lek za celulit lek protiv celulit najdobar lek za celulit lekovi za celulit najefikasniji lek za celulit domasen lek za celulit lek za celulit mk лек за целулит домашен лек за целулит лек против целулит

 

OZONE GOLD – ANTI-CELLULITE OZONE GEL ОЗОНИРАН ГЕЛ ПРОТИВ ЦЕЛУЛИТ – 50ml

Original price was: 1.620 ден.Current price is: 1.296 ден. Цена со ДДВ

Купете го овој производ и добијте 10 Поени!
Шифра 8680885440829-1 Категории: ,