OZONE GOLD – HAIR CARE ОЗОНИРАН ГЕЛ ЗА НЕГА НА КОСА – 50ml

Original price was: 1.600 ден.Current price is: 1.280 ден. Цена со ДДВ

  • Помага при проблеми со скалпот, сув скалп, опаѓање на косата и масна коса. Гелот од озон ги стимулира фоликулите на косата и овозможува зголемување на бројот на клетки, како и циркулација на крвта на главата преку оксигенација. Го поттикнува растот и го спречува опаѓањето на косата. Дополнително, отстранува бактерии, габи и инфекции од кожата на главата, намалувајќи го нивото на масленост на косата на нормално ниво.
  • Освен озонирано маслиново масло, содржи и масло од лук, бадем и Алое вера.
  • Се нанесува два пати неделно со масирање на проблематичните делови. По нанесувањето се остава да делува до 2 часа (но најмалку 30 минути) и потоа главата се мие со шампонот од озон.
OZONE GOLD – HAIR CARE ОЗОНИРАН ГЕЛ ЗА НЕГА НА КОСА – 50ml

Original price was: 1.600 ден.Current price is: 1.280 ден. Цена со ДДВ

Купете го овој производ и добијте 10 Поени!
Шифра 8680885440904 Категории: , Ознака: , , ,