OZONE GOLD – OZONE FIX CREAM ОЗОНИРАНА КРЕМА ПРОТИВ БОЛКА – 50ml

Original price was: 680 ден.Current price is: 544 ден. Цена со ДДВ

  • Зајакната со природни масла, стапува во интеракција со супстанците кои предизвикуваат болка на два начини – краткотрајно создава ефект на смирување заради оксидација на био – молекулите и долготрајно преку антиоксидантно дејство го стимулира природниот морфински систем, намалувајќи ја болката и подобрувајќи ги рефлексиите на болка.
  • Освен озонирано маслиново масло содржи и масло од мајчина душица, рузмарин, главоцветници, пеперминт, црно семе, нане, камфор, еукалиптус, бадем, каранфилче, палисандрово дрво и ѓумбир.
  • Помага при мигрена, синуси, главоболка предизвикана од стрес, ревматска болка, болки во колената, зглобовите и коските, болка од истегнување, удар, помодрување на мускулите и модринки, болки во половината и вратот, болка од проширени вени, менструални болки и колит, болки во рамењата и рацете, болка во градите, болка поради недостаток на калциум.
  • Погодна за секојдневна употреба и се препорачува болното место да се масира.
  • Да не се користи на иритирана кожа.
OZONE GOLD – OZONE FIX CREAM ОЗОНИРАНА КРЕМА ПРОТИВ БОЛКА – 50ml

Original price was: 680 ден.Current price is: 544 ден. Цена со ДДВ

Купете го овој производ и добијте 4 Поени!
Шифра 8680885440850 Категории: ,