OZONE GOLD – SUN CREAM 50SPF КРЕМА ЗА СОНЦЕ 50SPF – 50ml

1.430 ден Цена со ДДВ

  • Оваа крема за сонце овозможува оптимална заштита од УВА и УВБ (UVA и UVB) и штетните влијанија на сонцето. Притоа, ја штити кожата од штетните влијанија на сонцето, а интензивната формула ја одржува кожата влажна. Брзо се апсорбира, не остава наслаги или боја. Базирана е на вода, и не ги храни фоликулите на кожата со што би се нарушил естетскиот изглед на скалпот.
  • Помага при спречување на одредени болести на кожата, предвремено стареење, несакани дамки на кожата и изгореници.
  • Треба да се нанесе 20 минути пред изложување на сонце. За најефикасна заштита, треба да се користи и по излегување од вода, потење или бришење со пешкир.

КРЕМА ЗА СОНЦЕ 50SPF 50spf крема за сонце ува увб штити кожата штетните влијанија на сонцето uva uvb krema za sonce kreme za soncenje krema za lice so zastita faktor заштита од сонце кожа влажна и заштитена нега на кожата фактор за заштита од сонце SPF стеаринска киселина намалување на стареење влагата во кожата еластичност

OZONE GOLD – SUN CREAM 50SPF КРЕМА ЗА СОНЦЕ 50SPF – 50ml

1.430 ден Цена со ДДВ

Купете го овој производ и добијте 12 Поени!
Шифра 8680885440799 Категории: , Ознака: