Имате проблеми со кожата? Го имаме најефикасното решение

Дали знаете дека благодарение на озонот кaко есенцијална состојка во составот на производите на Ozone Gold, дури 10 пати повеќе се засилува нивното дејство и ефикасност?

Токму тоа е одговорот на прашањето: Која е тајната за максималната моќност на озонираните креми?

Озонираната крема со 160mg озон поради големата концентрација на озон, е многу моќен антиоксиданс и ја дезинфицира кожата. Не содржи адитиви, хемикалии или стабилизатори и помага клетките брзо да се регенерираат и обноват кога ќе се нанесе на проблематичната регија.

И токму затоа ова крема е најдоброто решение во секоја ситуација кога се соочувате со серозни проблеми со кожата:

– иритација

-набиеници

-акни и мозолчиња

-изгореници

-хемороиди

-херпеси

-испукани пети

-рани на кожата

-лузни од акни

-рана од царски рез…

Kremi merret duke përpunuar një nivel të lartë të ozonit mjekësor në vajin e ullirit ekstra të virgjër të shtrydhur të ftohtë me nivel zero të aciditetit, që natyrisht shndërrohet në një krem. Kështu sasia e ozonit në këtë krem rigjenerimi është dukshme më e lartë në krahasim me llojet e tjera të kremrave dhe gelave me ozon.

Најкорисното нешто што може да го направите за себе и за своето семејство, е секогаш во домашната аптека да ја имате достапно оваа крема која ќе биде вашето клучно решение во несакани ситуации.

Нарачајте ја на нашата онлајн продавница или набавете ја во најблиската подобро снабдена аптека.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.