OZONE GOLD НА НАЈГОЛЕМИОТ СВЕТСКИ САЕМ ЗА КОЗМЕТИКА COSMOPROF WORLDWIDE BOLOGNA

Ozone Gold меѓу најдобрите светски брендови – изложувачи на најголемиот глобален саем за козметика Cosmoprof Worldwide Bologna

Од 16. до 20. Март во Болоња, Италија, се одржа 54-то издание на највлијтелниот и најголемиот светски саем за козметика Cosmoprof Worldwide Bologna, каде меѓу 2.700 светски изложувачи со својата ексклузивна програма се претстави и нашиот бренд за здравје и убавина Ozone Gold.

ЕФИКАСНОСТА НА OZONE GOLD ВО ТРЕТМАНОТ НА ОРАЛНИТЕ ЛЕЗИИ 17.12.2022

На 17.12.2022, сабота, во хотел Континентал – Скопје, се одржа Симпозиум со меѓународно учество на тема: Хируршка пародонтална терапија – нови техники и пристапи.

На овој симпозиум, беа презентирани резултати од научната студија од страна на Проф. Д-р Емилија Левеска Стефановска, професор на Стоматолошкиот факултет при Универзитет “Св. Кирил и Методиј” – Скопје, за ефикасноста на Озонирано маслиново масло со 80mg Озон, во третман на орални лезии.

На Клиниката за болести на устата и пародонтот, при ЈЗУ СКЦ “Св. Пантелејмон” во Скопје, третирани се околу 40 пациенти со афтозни улцерации, херпетични лезии, орална кандидијаза, лихен планус, травматска улцера и хеилитиси. Преку механизмот на стимулирана крвна циркулација, со обезбедување на интензивен кислород (кој го поттикнува клеточното дишење), витамини А, Д, Е и К, хлорофил, лецитин, каротен и полифеноли, се забрзува процесот на регенерирање на клетките, на што се должат неговите позитивни ефекти: имуностимулативни, антихипоксични, аналгетски, биосинтетски и антимикробни. 

Увидено е дека атрауматската, безболна, неинвазивна природа за апликација и релативно отсуство на непријатност и несакани ефекти, ја зголемуваат прифатливоста на маслото од страна на пациентите.

УРИНАРНИ ИНФЕКЦИИ ИНКОНТИНЕНЦИЈА И ЕРЕКТИЛНА ДИСФУНКЦИЈА 03.12.2022

На 03.12.2022, во хотел Double Tree by Hilton, се одржа стручно едукативно предавање на тема Уринарни инфекции, инконтиненција, еректилна дисфункција, со цел споделување на меѓусебни искуства во примарна и секундарна здравствена заштита.

На овие едукативни настани  со заеднички сили се унапредува соработката и растеретува секундарниот здравствен систем, со осврт на превентива и здравствени препораки кои ќе ја подигнат јавната свест, но и зголемат довербата во здравствениот систем.

ХПЦ АСОЦИРАНИ БОЛЕСТИ 19.04.2022

Në hotelin “DoubleTree by Hilton” në Shkup nën përkujdesjen e OZONE GOLD u mbajt ligjërata edukative profesionale e cila u fokusua në temën “Sëmundjet e shoqëruara me HPV”.

Ngjarja u organizua nga Shoqata maqedonase për virusin papilloma humane (MAHPV) në bashkëpunim me Shoqatën maqedonase për patologji dhe kolposkopi të qafës së mitrës (MZPCC) dhe Shoqatën e mjekëve të Maqedonisë (MMA), dhe në kuadër të programit edukativ, formuan profesionistë mjekësorë nga .

Prof. Dr. Goran Dimitrov, gjinekolog specialist, kryetar i Shoqatës Mjekësore të Maqedonisë dhe Shoqatës Maqedonase për Patologji dhe Kolposkopi të qafës së mitrës, na e prezantoi ligjëratën me prezantimin e tij ekspert në temën "HPV dhe sëmundjet shoqëruese".

Natasha Teovska Mitrevska, M.Sc., Dermatovenerologe, Nënkryetare e Shoqatës së Maqedonisë për sëmundje seksualisht të transmetueshme, përfaqësuese për Maqedoninë në Unionin Ndërkombëtar për sëmundje seksualisht të transmetueshme, me ekspertizë elaboroi temën "Kompleksiteti në trajtimin e lezioneve mukokutane dhe orlanike". .

Dr. Vesna Pljakoska, specialiste dermatovenerologe, kryetare e Shoqatës së Maqedonisë për sëmundje seksualisht të transmetueshme, pati fjalimin e tij ekspert me temën “Modalitetet terapeutike dhe trajtimi i kondilomave me laser eCO2”.

Leksioni edukativ u përmbyll me prezantimin e disa prej gamës së pasur të produkteve të Ozone Gold, duke theksuar efektivitetin e tyre të dëshmuar në trajtimin e HPV.

Në këtë kuadër, u theksua se falë përbërjes së tij të bazuar në ozonin e pastër mjekësor dhe vaj ulliri të shtypur në të ftohtë, produktet Ozone Gold në nivele të ndryshme mund të përdoren në infeksionet HPV.

Këtu janë disa nga përfitimet:

Ozon Factor - Kapsula e parë e ozonuar për terapinë me ozon oral

Vaji i ullirit të ozonit në kapsulën e artë të Ozonit është mjaft i fuqishëm për të forcuar sistemin imunitar dhe për të përmirësuar vitalitetin, sepse ozoni është një antioksidant që ndihmon trupin të furnizojë me oksigjen dhe të eliminojë shpejt kërpudhat, bakteret dhe viruset dhe të mbrohet nga sëmundjet. Përveç përfitimeve të tjera që ofron, është veçanërisht e rëndësishme që mund të përdoret në infeksionet HPV, kryesisht për të forcuar imunitetin, sepse është ana kryesore negative e virusit dhe një nga zgjidhjet themelore të problemeve që lidhen me këtë. virus. Sa më i dobët të jetë imuniteti, aq më lehtë do të jetë për virusin të sulmojë dhe të përparojë në HPV me rrezik të lartë ose, në rastin më të keq, kancer.

KREM OZONI ME 160mg OZON

Kremi i ozonizuar me 160mg ozon është një preparat 100% natyral që përmban vetëm vaj ulliri të ozonuar. Kremi në përgjithësi përdoret për kujdesin e plagëve dhe plagëve të thella, plagëve nga dekubiti dhe shumë infeksioneve të tjera bakteriale dhe përshpejton shërimin e lëkurës. Mund të përdoret gjithashtu për trajtimin e infeksioneve HPV që kanë shkaktuar papilloma në lëkurën e duarve dhe këmbëve, më rrallë në bërryla dhe gjunjë, duke lehtësuar dhimbjen dhe kruajtjen që shkaktojnë duke pastruar vetë papillomën dhe zonën përreth saj. Mund të përdoret edhe për trajtimin e lëkurës pas heqjes së papillomës, në mënyrë që të parandalohen cikatrat pas ndërhyrjes.

VAJ I OZONUAR ME 80mg OZON – 50ml

Vaji i ozonizuar me 80mg ozon përshpejton rinovimin e qelizave duke siguruar oksigjen intensiv dhe ndihmon me: alergjitë, dermatofitet, djegiet dhe plagët e hapura, herpesin, djegiet nga dielli, acarimet, inflamacionet, pickimet e insekteve, fruthin, aknet dhe njollat. Mund të përdoret gjithashtu për të trajtuar infeksionet HPV që kanë shkaktuar lytha subunguale ose periunguale (nën thonj dhe rreth thonjve ose kutikulave) dhe lythave të sheshta që shfaqen më shpesh në duar, fytyrë dhe trup, duke reduktuar kruajtjen dhe acarimin e lëkurës.

VAJ I OZONUAR ME 40mg OZON

Vaji i ozonizuar me 40mg ozon përshpejton qarkullimin e gjakut duke dezinfektuar sipërfaqen në të cilën aplikohet dhe ndihmon me: rrudha, acarime, inflamacion të mukozës së gojës, probleme me dhëmbët dhe mishrat, aknet dhe njollat. Përdoret gjithashtu për trajtimin e papillomave të shkaktuara nga virusi HPV, të cilat janë shfaqur në zona më të ndjeshme si lythat e sheshta në fytyrë apo ballë. Përdoret gjithashtu në trajtimin e kondilomave që shfaqen në organet gjenitale të jashtme ose anusit.

Sprej për kujdes intim

Spraji i kujdesit intim kryesisht ndihmon në ruajtjen e higjienës së përgjithshme të pjesëve gjenitale të trupit. Që në përdorimin e parë ndihmon në largimin e sekrecioneve vaginale, aromës, acarimit, kandida. Është menduar për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm dhe mund të përdoret disa herë gjatë ditës. Mund të parandalojë gjithashtu përhapjen e kondilomës brenda, në qafën e mitrës dhe anusit.

Në këtë aktivitet morën pjesë 80 persona me prezencë fizike, ndërsa online ishin të pranishëm 110 persona. Publiku i madh i pranishëm në leksion u njoh me produktet e reja TOP 3 që pasuruan së fundmi gamën e Ozon Gold: Krem duarsh me vaj ulliri të ozonuar (75ml), Krem kundër ekzemës (15ml) dhe Krem Set kundër psoriasis PSO Krem 1 (100ml). ) dhe PSO Cream 2 (50ml).

Informacione të hollësishme për të gjitha produktet Ozone Gold, si dhe cilat janë përfitimet e tyre, mund të gjeni në www.ozone-gold.mk.