Збогувајте се со проблемите со склапот и опаѓањето на косата со Озонираниот гел за нега на коса

Дали и вие се соочувате со опаѓање на косата?

Бројни фактори може да влијаат на оваа несакана состојба со која се соочуваат се поголем број луѓе. Покрај генетиката и возраста, косопадот може да биде предизвикан и од хормонален дисбаланс, надворешни стрес фактори, медицински третмани или пак често хемиско третирње на косата.

Независно која е причината за опаѓањето на вашата коса, решението е едно, ефикасно и докажано!

Кажете им збогум на проблемите со сувиот скалп, опаѓањето на косата и масната коса со еден моќен производ, докажан во својата ефикасност – Озонираниот Гел за нега на коса.

Неговата моќ е во неговиот уникатен состав – спој на исклучително природни состојки: Покрај маслиновото масло со озон, содржи и масло од лук, бадем и алое вера, обезбедувајќи моќна мешавина на природни состојки за оптимална нега на косата.

Со ова формула се потхранува скалпот и ја одржува здравата состојба на косата.

Нашиот озониран гел ги стимулира фоликулите на косата, го потикнува растот на клетките и ја подобрува циркулацијата на крвта на скалпот преку оксигенација. Со тоа го стимулира растот на косата и го спречува опаѓањето, додека истовремено ефикасно ги елиминира бактериите, првутот и инфекциите од скалпот, намалувајќи го вишокот на маснотија на нормално ниво.

За употреба, едноставно нанесете го гелот на проблематичните места двапати неделно и нежно масирајте. Оставете го да делува најмалку 30 минути, а идеално до 2 часа, пред да ја исплакнете косата со шампонот со Озон.

Искористете ги придобивките од Озонираниот гел за коса и трансформирајте ја вашата коса во здрава, густа и сјајна, наместо слаба, кршлива и ретка.

Вашата коса тоа го заслужува!

Нарачајте денес и откријте ја тајната на здравите коса и скалп.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.