Супериорна заштита на кожата од стареење – Рутина со две моќни хидратантни креми

Дали знаете дека за да постигнете видливи ефекти при третмани за нега на вашето лице, прво правило е да ги пронајдете продуктите кои по својот состав ќе бидат најсоодветни за вашата кожа?

Можеби затоа досега сите ваши обиди со разни продукти за чисто, здраво и негувано лице биле безуспешни?

Но, повеќе не мора да биде така затоа што ја имаме 100% најуспешната комбинација од две хидратантни креми кои благодарение на својот уникатен состав одговараат на секој тип на кожа, а со тоа се максимално ефикасни во својата намена.

СЕТ ОД ДВЕ ОЗОНИРАНИ КРЕМИ – РУТИНА ШТО ЌЕ И ГО ВРАТИ МЛАДЕШКИОТ СЈАЈ НА ВАШАТА КОЖА: КРЕМА ЗА СОНЦЕ 50SPF И ХИДРАТАНТНА КРЕМА ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ

Зошто овој сет е 100% ефиксен за секој тип на кожа, а покрај тоа и безбеден и за адолесценти, бремени и доилки?

Благодарение на нивниот единствен и уникатен природен состав!

Хидратантната крема против стареење ѝ овозможува на кожата влажност до 12 часа и ја штити од стареење блгодарение на комплексот за навлажнување кој потекнува од супериорниот спој на три моќни состојки:

1.Озонирано масло – до 10 пати го зголемува ефектот на состојките.

2.Алое вера – ја чува, храни и заштитува кожата, формирајќи тенка обвивка.

3.Хијалуронска киселина – обезбедува побрзо заздравување и регенерација на кожата.

Хидратантната крема против стареење максимално го постигнува својот ефект: младешко, сјајно и свежо лице, во содејство со Кремата за сонце 50SPF.

Зошто е тоа така?

Кремата за сонце не само што ве штити ефикасно од негативните УВ зраци, туку има широк спектар на делување благодарение на озонираното маслиново масло, како главна состојка во неговиот состав.

Кои се состојби ги третира Кремата за сонце од Ozone Gold?

-кожа со големи пори

-кожа со испукани капилари

-кожа која забрзано старее

-кожа со опаднат тонус

-кожа со пигментација

-црнки, акни и други несовршености

-лузни, стрии

-фунгални акни

-габични инфекции на кожа

-кожа со псоријаза

Друга важна состојка во составот на оваа СПФ крема е стеаринската киселина која:

-третира и смирува акни

-намалува симптоми на егзема

-намалува воспаление

-ја задржува худратацијата на кожата

Покрај тоа помага при намалување на знаците на стареење на кожата бидејќи ја зајакнува бариерата на кожата, штити од губење на вода и помага да се намалат знаците на стареење.

Со сите овие карактеристики, овие две хидратантни креми на Ozone Gold ја овозможуваат најсовршената рутина за нега на кожа за која вашето лице ќе ви биде благодарно!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.