ЗАШТИТЕТЕ СЕ НАВРЕМЕ: НЕГУВАНА, ХИДРИРАНА И СЈАЈНА КОЖА СО ПОМОШ НА ОЗОН И АЛОЕ ВЕРА!

Кожата претставува најдобар надворешен индикатор на внатрешната состојба во организмот. Доколку посветите внимание на правилната нега, особено кога станува збор за кожата на лицето, таа ќе биде затегната, еластична и хидрирана.

Недостаток на сон, стрес, загадувањето – со еден збор секојдневниот живот и сите фактори во животната средина придонесуваат за сушење на кожа на лицето како и појавата на брчки. 

За да го заштитите вашето лице од надворешните фактори кои придонесуваат кон оштетувањето на кожата, Озон Голд, во својата богата палета на озонирани производи за здравје и нега, создаде три креми кои се сѐ што ви е потребно да го задржите свежиот изглед на кожата без да се грижите за несаканите брчки, флеки и сите останати појави на лицето кои се јавуваат поради неправилна нега.

Озон Голд Крема за сонце 50SPF

Со доаѓањето на пролетните денови се појавуваат и штетните ефекти од сонцето. Токму поради тоа, Озон Голд ја создаде кремата за сонце која овозможува оптимална УВА и УВБ заштита. Оваа крема ја штити кожата од штетни зраци, спречува рак на кожата, предвремено стареење, несакани дамки на кожата и изгореници од сонце.

За разлика од стандардните креми за сонце, кремата на Озон Голд има интензивната формула која ја чува вашата кожа влажна. Брзо се апсорбира, не остава бела боја или наслаги. Благодарение на оваа крема заштитени сте во текот на пролетниот и летниот период, без да се грижите за штетните појави од сончевите зраци.

Хидратантна крема 15SPF со озон и алое вера против стареење

Хидратантната крема 15SPF со озон и алое вера ѝ обезбедува влажност на кожата до 12 часа. Со помош на хијалуроновата киселина, кремата за хидрирање од озон ја чува вашата кожа влажна и ја штити од сушење и стареење. Поради тоа, кожата е затегната и свежа, без можност за појава на несакани брчки. Алое верата ја чува, храни и заштитува вашата кожа од надворешни фактори до 12 часа со формирање на тенка обвивка врз кожата.

Крема против стареење од озон и алое вера

Оваа крема е наменета за секојдневна употреба. Формулата со Алое вера и озон делува ефикасно при намалување на брчките, и ѝ дава цврст изглед на кожата. Оваа моќна кремата ѝ овозможува еластичност и убавина на кожата. Кремата се аплицира со врвот од прстите со цел пред спиење да се исчисти кожата на лицето, вклучително и кожата околу очите.

Заштитете ја својата кожа навреме и погрижете се секогаш да изгледате свежо, здраво, без траги од сонцето или пак брчки кои укажуваат на оштетување на кожата. Озон Голд се грижи за вашето здравје и изглед. Обезбедете си ја потребната нега од производите создадени од благодетите на природата. Озон Голд за комплетна зашштита на вашето тело!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.