ОЗОНИРАНО МАСЛО И ОЗОНИРАНА КРЕМА: БЛАГОДЕТ ОД ПРИРОДАТА И РЕШЕНИЕ ЗА СИТЕ ПРОБЛЕМИ СО КОЖАТА!

Во текот на животот се соочуваме со различни промени на кожата предизвикани од повеќебројни фактори. Но, и покрај големиот избор на производи и козметика за нега и лекување на кожата, ништо не е поефикасно од состојките кои ни ги подарува природата. 

Лековитоста на маслиновото масло е многу добро позната уште од античко време. За тоа говорат многубројните записи и легенди. Во старогрчка Атина победниците на разни натпревари добивале амфори полни со маслиново масло. Хипократ кој верувал во лековитите својства на маслиновото масло, го препишувал за лекување на дури 60 болести. Кога ќе го соединиме маслиновото масло со озон резултатите едноставно мора да бидат извонредни.

Токму затоа, Озон Голд создаде производи кои им ставаат крај на сите ваши проблеми со кожата. Озонираното масло со 80 мг озон и Озонираната крема со 160 мг озон претставуваат вистински благодет за вашата кожа.

Озонирано масло со 80мг озон – 50 мл 

Озонираното масло ја забрзува циркулацијата на крвта со дезинфекција на површината на која се нанесува, забрзувајќи ја обновата на клетките обезбедувајќи ги со интензивен кислород. Помага при алергии, дерматофити, изгореници и отворени рани, херпеси, изгореници од сонце, рани од долго лежење (лат. Decubitus), лоши мириси на телото, иритации, воспаленија, изгореници од радијација, убоди од инсекти, мириси на стапалата и одржување на кожата на нозете, воспаление на усната слузокожа, псоријаза, егзема, сипаници, проблеми со забите и гингивата, акни и дамки, модрици. Во адолесцентниот период особено сме подложни на акни и мозолчиња, а озонираното масло делува многу ефикасно врз нив. Покрај тоа што ги суши и помага при нивното исчезнување од кожата, истовремено спречува појава на нови несакани акни.

Озон Голд создадоа производ сѐ со цел да бидат опфатени речиси сите болести на кожата со кои се соочува секојдневно голем дел од популацијата. Она што е особено важно да се напомене е дека овој производ може да се користи на сите делови од телото. Погоден е за секојдневна употреба, а се препорачува да се користи два пати на ден.

Озонирана крема 160 мг озон – 30 мл

Поради големата концентрација на озон кремата е многу моќен антиоксиданс и ја дезинфицира кожата. Не содржи адитиви, хемикалии или стабилизатори. Помага клетките брзо да се регенерираат и обноват кога ќе се нанесе на проблематичната површина на кожата како резултат на високата количина на кислород.

Кремата се добива со процесирање на високо ниво на медицински озон врз extra virgin ладно цедено маслиново масло со нула ниво на киселост, кое природно преминува во крема. На тој начин количеството на озон кај оваа крема за обновување е значително поголемо во споредба со други видови на озонирани креми и гелови. Како и маслото, така и озонираната крема во својот состав содржи 100% озонирано маслиново масло.

Се употребува при црвенило предизвикано од иритација, набиеници, акни и мозолчиња, изгореници, хемороиди, херпеси, испукани пети, рани на кожата, лузни од акни, рана од царски рез, дамки, дијабетични рани, инфекции кои се појавуваат на кожата, постоперативен белег, рани од долго лежење (лат. Decubitus). Кремата се нанесува два пати на ден и се нанесува исклучиво на заболената регија на кожата.

Површината на кожата треба да се исчисти, за да се овозможи подобро навлегување во кожата. 30 минути по дневната употреба, пожелно е да се употреби крема од озон за заштита од сонце (OZONE GOLD SUN CREAM 50SPF).

Не ја занемарувајте грижата за вашата кожа, таа е најголемата надворешна заштита на вашето тело. Заштитете ја од сите надворешни фактори и бидете здрави, негувани со производите на Озон Голд.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.