Ритуали за чисто и негувано лице со младешки изглед

OZONE GOLD Крема против брчки – НАЈДОБРОТО ЗА ВАШЕТО ЛИЦЕ

Колку и да сте уморни на крајот од денот, овние последни часови се всушност најдобрите часови за да ја започнете вашата рутина за убавина која пркоси на староста. Причината е едноставна: период од денот кога најчесто сте дома, опуштени и способни да се фокусирате на себе – дури и само неколку минути. И ова е сè што е потребно: за помалку од пет минути, можете да завршите ефикасен и подмладувачки режим за нега на кожата што ќе ви помогне да изгледате години помладо. Додека пак наутро неизбежно се нанесува потхранувачки крем со заштитен фактор кој ќе ја заштити кожата од сите надворешни влијанија во текот на денот.

Создавањето на брчки е резултат на природниот процес на стареење. Со текот на годините, нашата кожа станува потенка, сува, помалку еластична и ја губи способноста да се заштити. Ова доведува до брчки, набори и линии на кожата. Исто така, начинот на живеење и животната средина можат значително го забрзуваат развојот на брчките. Оштетувањата предизвикани од сонце, дехидрираноста, како и лековите и еколошки и генетските фактори, исто така влијаат врз процесот на појавување на брчки.

Разговаравме со Билјана Дебарлиева да ни ги открие своите ритуали за нега на кожата. Долгите години пред телевизиските екрани и утринското нанесување на шминка придонесе да креирам неколку ритуали за нега на мојата кожа со која ја одржувам здрава, потхранета и млада. Која е мојата тајна? ? Ова се малите слатки ритуали кои сакам да ги применувам секој ден:

  1. Хидратација

Водата е мојот најверен пријател. Во текот на денот се трудам да испијам доволно количество на вода кое ќе ме одржува хирдирана и освежена. Да се ​​биде хидриран е еден од најдобрите начини да ја негувате кожата одвнатре, правејќи да изгледате посвежо, живописно и здраво.

  • Темелно миење и чистење на лицето

Ова е еден од најлесните начини да се олесни оптималното обновување на клетките преку ноќ. Чистењето на лицето ја отстранува шминката, како и нечистотиите што се собрале на вашиот скапоцен епидермис во текот на целиот ден.

Всушност, слободните радикали во загадувањето на воздухот можат да направат дом во вашата кожа и притоа ќе го забрзаат процесот на стареење. Дополнителната дезинфекција на лицето по чистење на истото овозможува темелно чиста кожа. Ритуал кој го спроведувам секоја вечер. Без исклучоци!

4) Хидратација и храна на кожата

Изберете хидратантна крема која ќе ви обезбеди најдобри резултати. Дневната и ноќна крема треба да бидат како надополнување една од друга. Утринската крема мора да биде со заштитен фактор и дополнителна потхрана за текот на целиот ден.  Ноќниот крем треба да обезбеди голема доза на исхрана на вашата кожа додека спиете, што е исто така кога вашите клетки се обновуваат. OZONE GOLD – кремите против брчки се ваш вистински сојузник во справувањето со овој процес

Резултатот од вашите напори ќе биде подобрена регенерација на клетките и помлад изглед на кожата.

Ozone Gold кремата против стареење базирана на озонирано маслиново масло и алое вера, дава решение на овој проблем брзо, здраво и 100% природно. Ozone Gold Anti age кремата е создадена врз база на длабоко познавање на природата и клиничка експертиза. Формулата на озонирано маслиново масло и алое вера делува многу ефикасно во процесот намалување на брчките. На кожата и дава цврст и еластичен изглед. Оваа моќна формула овозможува дополнителна убавина на кожата.

OZONE GOLD Хидратантна крема со 15Spf – дневната хидратантна крема со 15SPF со Алое вера против стареење, ја одржува влажноста на кожата до 12 часа и ја штити од стареење и помага да се поврати младешкиот изглед на кожата
OZONE GOLD Anti Age – ноќната крема против стареење со Алое вера, ѝ дава цврст и еластичен изглед и ѝ овозможува дополнителна убавина на кожата.

Се за кремите на OZONE GOLD прочитајте на www.ozone-gold.com или на социјалните медиуми на OZONE GOLD.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.