Имате проблем со суви дланки? Ozone Gold ви нуди моќно решение

Дали сте се нашле во ситуација кога сте се почувствувале непријатно поради сувата и испукана кожа на вашите дланки? Забележувате изразена појава на кафеави дамки и брчки? Вашите раце делуваат грубо?

Не сте единствени. Но, постои единствено ефикасно решение на проблемот што Ozone Gold ви го нуди во својата нова палета на производи.

Кога се соочувате со ваков проблем, на вашите дланки им е потребна посебна нега и хидратација.

Пред да го понудиме решението, добро е да се информираме: Кои се причините за сува и испукана кожа на рацете?

Постојат различни фактори, кои придонесуваат за оваа несакана појава, но ќе ги издвоиме најчестите:

Употреба на силен сапун и жешка вода. 

Редовна изложеност на детергенти и средства за чистење. 

Егзема. 

Возраста. Кожата се менува како што старее. Хормонските промени кои настапуваат за време на менопаузата може да предизвикаат сува кожа.

Долгото изложување на сонце ја намалува влажноста на кожата и не само што може да ја исуши, туку може и да доведе до појава на кафеави дамки.

Сув воздух. Екстремните ладни или жешки денови и малата влажност на воздухот се фактори кои придонесуваат за сушење на кожата на рацете.

Дехидратација. Кога вашето тело е дехидрирано, тоа се одразува и на кожата.

Ozone Gold го разбира вашиот проблем и затоа во својата атрактивна палета нови производи понуди исклучително ефикасно и моќно решение за сува и испукана кожа на дланките – Озонираната Крема за раце.

Содржи околу 190 биоактивни материи, 14 витамини, 11 минерали и 18 амино киселини – ваквиот богат состав сам по себе говори за нејзиниот квалитет и зошто е ефикасна уште од првата употреба.

Кремата за раце со озонирано маслиново масло комбинирано со витамини, минерали и амино киселини, ќе биде вашиот секојдневен придружник во интензивната нега на вашите раце. Зошто? Затоа што овозможува интензивна нега на кожата на дланките, ја хидрира и потхранува кожата за да го намали појавувањето на брчки и кафеави дамки со постојана употреба. Овозможува висока хидратација на кожата, а притоа благодарение на нејзината специјална основа, се апсорбира дури 4 пати побрзо од обичните креми.

Што да очекувате по употребата?

Вистинска трансформација. Кожата на вашите раце добива свиленкаст изглед, останува мека, нежна и мазна. Едноставно совршена на допир.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.