Имате проблеми со кожата? Го имаме најефикасното решение

Дали знаете дека благодарение на озонот кaко есенцијална состојка во составот на производите на Ozone Gold, дури 10 пати повеќе се засилува нивното дејство и ефикасност?

Токму тоа е одговорот на прашањето: Која е тајната за максималната моќност на озонираните креми?

Озонираната крема со 160mg озон поради големата концентрација на озон, е многу моќен антиоксиданс и ја дезинфицира кожата. Не содржи адитиви, хемикалии или стабилизатори и помага клетките брзо да се регенерираат и обноват кога ќе се нанесе на проблематичната регија.

И токму затоа ова крема е најдоброто решение во секоја ситуација кога се соочувате со серозни проблеми со кожата:

– иритација

-набиеници

-акни и мозолчиња

-изгореници

-хемороиди

-херпеси

-испукани пети

-рани на кожата

-лузни од акни

-рана од царски рез…

Кремата се добива со процесирање на високо ниво на медицински озон врз extra virgin ладно цедено маслиново масло со нула ниво на киселост, кое природно преминува во крема. На тој начин количеството на озон кај оваа крема за обновување е значително поголемо во споредба со други видови на озонирани креми и гелови.

Најкорисното нешто што може да го направите за себе и за своето семејство, е секогаш во домашната аптека да ја имате достапно оваа крема која ќе биде вашето клучно решение во несакани ситуации.

Нарачајте ја на нашата онлајн продавница или набавете ја во најблиската подобро снабдена аптека.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.