Како да ѝ го вратите сјајот на сувата и оштетена коса

Сонцето, хлорот и солената вода се фактори кои негативно влијаат на вашата коса, ја оштетуваат и ја прават сува и безживотна. Затоа, голема е веројатноста по летните одмори да се вратите дома со незадоволителна состојба на вашата коса.

Па следно природно си го поставувате прашањето: Како да го вратам сјајот и здравиот изглед на мојата коса?

Голем број наши задоволни клиенти ќе ви одговорат благодарение на своето позитивно искуство: Озонираниот шампон е најдобриот лек за сува и оштетена коса.

Моќната формула која спојува три максимално ефикасни состојки: арган, озонирано маслиново масло и кератин, гарантира разултати кои ќе ви ја вратат самодовербата и здравиот изглед на косата.

Зошто овие состојки делуваат магично на вашата коса?

Природниот кератин е протеин кој служи како заштита за површинските клетки на кожата и косата кои често се оштетуваат под влијание на надворешни фактори.

Токму тој е одговорен за свиленкаста, сјајна, силна и густа коса која не се крши, нема расцветени врвови и не е сува.

Озонот пред се делува со тоа што прави длабинско прочистување на сите токсини и слободни радикали кои доведуваат до негативни промени. Така на скалпот ќе делува со темелно прочистување и со тоа ќе спречи формирање на првут и иритации.

Покрај тоа ја зголемува и хидратацијата, а со тоа се намалува мастењето на косата.

Затоа нашиот Озониран шампон има голема ефикасност при иритации и егземи, погоден е за третман на првут, а исто така го спречува опаѓањето на косата и го поттикнува нејзиниот здрав раст и го зајакнува влакното.

Нарачајте сега на нашата онлајн продавница на ozone-gold.mk или набавете го во најблиската добро снабдена аптека.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.